Naslov

Mladi riječki inovatori na izložbi INOVA MLADI

 

 

U suradnji s ZTK Rijeka Savez riječkih inovatora je i ove godine organizirao prezentaciju mladih inovatora i tehničkog stvaralaštva na najvećoj izložbi inovacija mladih u Republici Hrvatskoj koja se održala u Zagrebu 10.5.2014. godine. Izložba redovito od 2001.godine okuplja sva dostignuća mladih inovatora iz cijele Hrvatske i prijatelje iz inozemstva. INOVA-MLADI je program Saveza inovatora Zagreba, Fakulteta strojarstva i brodogradnje, Saveza udruga pedagoga tehničke kulture Zagreba, Udruge inovatora Fakulteta strojarstva i brodogradnje i zagrebačkih udruga mladih inovatora s ciljem da velikom izložbenom manifestacijom potaknu daljnji razvitak inovatorstva mladih.
Na izložbi se okupljaju svi učenici osnovnih, srednjih škola i studenata koji u nastavnom programu ili izvannastavnim aktivnostima u školama, udrugama inovatora, na fakultetima ili u slobodnom vremenu stvaralačkim radom izražavaju svoje kreativne sposobnosti.

Savez riječkih inovatora je organizaciju prepustio IN klubu inovatora koji je okupio najbolje radove učenika koji su realizirani u radionicama kroz programe vannastavnih aktivnosti. Najveći broj učenika je iz Elektroindustrijske i obrtničke škole, Srednje škole za elektrotehniku i računalstvo Rijeka, Tehničke škole za strojarstvo i brodogradnju Rijeka, Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Udruge tehničke kulture "Žurkovo", Udruge inovatora "Šterika" Praputnjak , članica Saveza inovatora PGŽ i Zajednice tehničke kulture Rijeka i to:

1. ime i prezime učenika: DINO ILIĆ i IGOR ANDREŠKIĆ
rad: "ZELENO I PLAVO"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA i IN
KLUB INOVATORA RIJEKA

2. ime i prezime učenika: ALEN ŽLIMEN
rad: "SOLARNA UTIČNICA / SOLAR SOCKET AS2"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA,i UDRUGA TEHNIČKE KULTURE "ŽURKOVO" i IN KLUB INOVATORA RIJEKA

3. ime i prezime učenika: FILIP POPOV
rad: "SISTEMA DRES-DARK ROOM ELEKTRIC SOURCE"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA, UDRUGA TEHNIČKE KULTURE "ŽURKOVO" i IN KLUB INOVATORA RIJEKA

4. ime i prezime učenika: ANA EMANUELA BABAC
rad: "GARDEN" stalak za kišobrane
mentor: INES MILČIĆ, ak.kip.prof.
škola: SAVEZ INOVATORA PGŽ i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE RIJEKA

5. ime i prezime učenika: FRANKA GOIĆ
rad: "BUCKET" rasvjetno tijelo
mentor: INES MILČIĆ, ak.kip.prof.
škola: SAVEZ INOVATORA PGŽ i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE RIJEKA

6. ime i prezime učenika: ANA MARIA JURIĆ
rad: "JURSKI PARK" rasvjetno tijelo
mentor: INES MILČIĆ, ak.kip.prof.
škola: SAVEZ INOVATORA PGŽ i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE RIJEKA
7. ime i prezime učenika: KLARA LISAC
rad: "TICK-TOCK" stolni sat
mentor: INES MILČIĆ, ak.kip.prof.
škola: SAVEZ INOVATORA PGŽ i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE RIJEKA

8. ime i prezime učenika: NEVEN CVETKOVIĆ
rad: "GOLD" rasvjetno tijelo
mentor: INES MILČIĆ, ak.kip.prof.
škola: SAVEZ INOVATORA PGŽ i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE RIJEKA

9. ime i prezime učenika: LORENA TOCK
rad: "ZEN" rasvjetno tijelo
mentor: INES MILČIĆ, ak.kip.prof.
škola: SAVEZ INOVATORA PGŽ i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE RIJEKA

10. ime i prezime učenika: BRUNO BUTKOVIĆ i LUKA DATKOVIĆ
rad: "ROBOT ZABAVLJA PUBLIKU"
mentor: ZLATKO CAPIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU

11. ime i prezime učenika: SANDRO ŠIKIĆ
rad: "RUČNA SVJETILJKA S BEŽIČNIM PUNJENJEM"
mentor: VLADO VUKUŠIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

12. ime i prezime učenika: FILIP BRADARIĆ
rad: "3D PRINTER"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

13. ime i prezime učenika: LUKA PRELEC
rad: "KONTROLA I REGULACIJA BRZINE VOZILA"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

14. ime i prezime učenika: LUKA DUPOR
rad: "RETRO RADIO"
mentor: DRAGO KRAJINA,prof.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

15. ime i prezime učenika: FILIP BRADARIĆ
rad: "ROBONET"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

16. ime i prezime učenika: KARLO GREGOROVIĆ
rad: "SOLARNI PUNJAČ MOBITELA"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

17. ime i prezime učenika: IGOR VOSMIK
rad: "ISTOSMJERNI MOTOR UPRAVLJAN RAČUNALOM"
mentor: DARIO TOTH,PROF i MARKO SEGNAN,prof
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

18. ime i prezime učenika: JAN ROBERT LAJOŠ
rad: "GLAZBENI RUKSAK"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: IN KLUB INOVATORA RIJEKA

19. ime i prezime učenika: ŠIMUN ROGOZNICA
rad: "ANDROID KUĆA"
mentor: TOMISLAV MATIĆ, mag.edu.
škola: UDRUGA INOVATORA "ŠTERIKA"

20. ime i prezime učenika: MIROSLAV ILIČIĆ
rad: "ANDROID ROBOT"
mentor: DIJANA MALINIĆ,mag.edu.
škola: UDRUGA INOVATORA "ŠTERIKA"

21. ime i prezime učenika: IVAN PEŠUT
rad: "ARDUINO SUNCOKRET"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: UDRUGA INOVATORA "ŠTERIKA"

22. ime i prezime učenika: FILIP POGARČIĆ
rad: "SIGURNOSNA ELEKTRIČNA BRAVA"
mentor: ŽELJKO TIBLJAŠ,prof.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Svi sudionici Izložbe dobivaju priznanja, a najbolji brojne nagrade među kojima:
- zlatne, srebrne i brončane medalje
- sudjelovanje najboljih na 39. hrvatskom salonu inovacija INOVA-BUDI UZOR u Osijeku i 7. nacionalnoj izložbi inovacija mladih u Kastvu