Naslov

Riječani preuzeli nagrade sa izložbe INOVA-MLADI Zagreb

 

 

 

"Inova mladi" je najveća izložba inovacija mladih u Republici Hrvatskoj, koja redovito od 2001.godine okuplja sva dostignuća mladih zagrebačkih inovatora uz goste iz cijele Hrvatske i prijatelje iz inozemstva. INOVA-MLADI je program Saveza inovatora Zagreba, Fakulteta strojarstva i brodogradnje, Saveza udruga pedagoga tehničke kulture Zagreba, Udruge inovatora Fakulteta strojarstva i brodogradnje i zagrebačkih udruga mladih inovatora s ciljem da velikom izložbenom manifestacijom potaknu daljnji razvitak inovatorstva mladih.
Na izložbi se okupljaju svi učenici osnovnih, srednjih škola i studenata koji u nastavnom programu ili izvannastavnim aktivnostima u školama, udrugama inovatora, na fakultetima ili u slobodnom vremenu stvaralačkim radom izražavaju svoje kreativne sposobnosti.
Iz naše županije u organizaciji IN KLUBA INOVATORA Rijeka sudjelovala je Elektroindustrijska i obrtnička škola, Srednja škola za elektrotehniku i računalstvo Rijeka, Tehnička škola za strojarstvo i brodogradnju Rijeka , Udruga inovatora "Šterika" Praputnjak , Savez riječkih inovatora, Savez inovatora PGŽ i Zajednica tehničke kulture Rijeka.
Ove godine nagrađeni radovi iz Rijeke u organizaciji IN kluba inovatora Rijeka su:

ZLATO

1. ime i prezime učenika: FILIP PETROVIĆ
rad: "NAPA SA OSJETILOM VLAGE"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

2. ime i prezime učenika: NEVEN GRGURIĆ i VLADIMIR KAMENEČKI
rad: "ROBOT CRTA"
mentor: ZLATKO CAPIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU

3. ime i prezime učenika: FILIP BABIĆ, IVAN JURANIĆ i KRISTIAN ŽULJEVIĆ
rad: " DIDAKTIČKA CNC GLODALICA"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

4. ime i prezime učenika:JAN DUJMIĆ, ANTONIO ŠPORČIĆ i LUKA DUPOR
rad: " VJETROGENERATOR"
mentor: DRAGO KRAJINA i MILE KOLIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

5. ime i prezime učenika: LUCIJA SPOJA
rad: " SPATIUM" ambijentalna svjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ
škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

6. ime i prezime učenika: DUBRAVKA SAMARŽIJA
rad: " MUHARA" ambijentalna scjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ
škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

7. ime i prezime učenika: IVAN PEŠUT i MIROSLAV ILIČIĆ
rad: " RECIKLOBOT TERARIJ"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: Udruga inovatora "ŠTERIKA" Praputnjak

SREBRO

1. ime i prezime učenika: DARIO ZUBOVIĆ
rad: " DETEKTOR KOZMIČKIH ZRAKA"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

2. ime i prezime učenika:BORNA PLISKOVAC, LOVRO PLISKOVAC i DAVOR
JOSIPOVIĆ
rad: " SIMBIOZA STAROG I NOVOG"
mentor: ROBERT SIMČIĆ
škola: ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE RIJEKA, Centar tehničke kulture- Tehnički centar mladih

3. ime i prezime učenika: MATEO BAČIĆ i IVAN JUGO
rad: "PNEUMATSKO KOČENJE I POKRETANJE ELEKTRIČNOG VOZILA"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

4. ime i prezime učenika: DORIA VALKOVIĆ
rad: " ROXY" ambijentalna scjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ
škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

5. ime i prezime učenika: ŠIMUN ROGOZNICA i ŽELJKO RUKAVINA
rad: " PRIJENOSNA METEOROLOŠKA STANICA"
mentor: BORIS CAPUT i TOMISLAV MATIĆ
škola: Udruga inovatora "ŠTERIKA" Praputnjak

6. ime i prezime učenika: FILIP BRADARIĆ
rad: " GPS TRAGAČ"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

BRONCA

1. ime i prezime učenika: FILIP PETROVIĆ
rad: "NOĆNA SVJETILJKA SA POTENCIOMETROM"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

2. ime i prezime učenika: FILIP POPOV
rad: " PAMETNO SVJETLO"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKAA

3. ime i prezime učenika: JOSIP BLAŽEVIĆ i MATEO DUJMOVIĆ
rad: "POGON VOZILA ELEKTROMOTOROM PREKO VARIJATORA"
mentor: MARKO SEGNAN i ŽELJKO TIBLJAŠ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

4. ime i prezime učenika: DENI DRAŽIĆ i KRISTIJAN ŠAMANIĆ
rad: " ELEKTRIČNI PASTIR"
mentor: ŽELJKO TIBLJAŠ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

5. ime i prezime učenika: TEA TOVILOVIĆ
rad: " STABLO" ambijentalna svjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ
škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

6. ime i prezime učenika: ANNA KREZO
rad: " GIZMO" ambijentalna svjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ

škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

7. ime i prezime učenika: DAVID VUKOVIĆ
rad: "UPRAVLJANJE POMOĆU PLC-a"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

POSEBNE NAGRADE:
1. Najbolja srednja škola gost iz RH: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

2. Posebna nagrada Saveza inovatora PGŽ Rijeka srednjoj školi – partneru za dogogodišnju zajedničku realizaciju programa "MALA INOVA": ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA