Naslov

Podjeljene nagrade na izložbi mladi@inovacije

 

Osma izložba MLADI@INOVACIJE održala se u Gradu Bakru od 17. - 19. rujna 2015. godine u Školskoj sportskoj dvorani Pomorske škole u Bakru. Ove godine, na centralnom djelu izložbe, prezentirano je 84 radova mladih inovatora, od kojih su u kategoriji natjecanja bila 49 rada. Ove godine prepoznat je znatno veći broj radova praktično primjenjivih, radova koji na inventivni način rješavaju tehničke probleme. Čak tri radionice tijekom izložbe osigurala su svim zainteresiranima da se susretnu s robotikom, modelarstvom ili osnovima keramike. O izložbi najbolje govore poruke sudionika nakon izložbe, njihove zahvale i čestitke organizatorima. Izložba koja ističe stvaralaštvo mladih, u čijoj organizaciji rade najviše mladi, gdje su projekt svojevremeno osmislili baš mladi, ne bi se smjela bojati za svoju budućnost.
Tri dana izložbe obilježio je rad i razmjena iskustava, ali i kratka opuštanja u pauzama tijekom kojih su najavljivani novi projekti.
Temeljem odluka Ocjenjivačkog suda i Komisija, organizatori izložbe MLADI@INOVACIJE su mladim inovatorima uručili diplome i medalje, a domaćin je osigurao posebne sponzorske nagrade za najbolje.

Zlato su osvojili :

1.
ime i prezime učenika: ADAM ZETAIĆ i DORIJAN LAMOT
rad: "BLUETOOTH ZVUČNIČKI SUSTAV"
mentor: MIRKO MESIĆ
škola: ELEKTROTEHNIČKA I PROMETNA ŠKOLA OSIJEK

2.
ime i prezime učenika: VEDRAN PECARSKI
rad: " ELVIBRO" ŠTAP ZA INVALIDE
mentor: TIBOR BONI
škola: PRVA SREDNJA ŠKOLA BELI MANASTIR

3.
ime i prezime učenika: LUKA ŠIKUTEN
rad: " REFLEX -AEROBIK-FITNESS-REACITION TEST"
mentor: MILJENKO ŠIKUTEN
škola: SREDNJA ŠKOLA DUGO SELO

4.
ime i prezime učenika: ANTONIO OLEJOŠ
rad: " RETROVIZOR UPRAVLJAN GLASOM"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

5.
ime i prezime učenika: ANTONIO BOČINA
rad: " ČUDESNA VJEŠALICA"
mentor: ANTONIO GRGAS i NENAD GRGAS
škola: SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA U SPLITU (KMT DALMATINAC)

6.
ime i prezime učenika: FILIPPOPOV
rad: " PAMETNO SVJETLO"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

7.
ime i prezime učenika: FILIP PETROVIĆ
rad: "NAPA SA OSJETILOM VLAGE"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

8.
ime i prezime učenika: JOSIP BARTULIĆ
rad: "RECENEFFIN"
mentor: MARKO PINJUH
škola: CENTAR INOVATORSTVA

9.
ime i prezime učenika: IVAN BRTAN
rad: "INJEKTOR"
mentor: MARKO PINJUH
škola: CENTAR INOVATORSTVA

10.
ime i prezime učenika: IVAN BRTAN
rad: "KONTROLIRANA ELEKTROLIZA VODE BEZ ELEKTROLITA"
mentor: MARKO PINJUH
škola: CENTAR INOVATORSTVA

11.
ime i prezime učenika: JOVICA HARDI
rad: " MED BAKE ROZALIJE"
mentor: ANICA TIVANOVAC
škola: CENTAR INOVATORSTVA

12.
ime i prezime učenika: ŽELJKO ŠIMUDVARAC
rad: " SKLOPOVI ZA IZMJENU BROJILA ELEKTRIČNE ENERGIJE SIBb3 i SIB1f"
mentor:
škola: CENTAR INOVATORSTVA

13.
ime i prezime učenika: ŽELJKO ŠIMUDVARAC
rad: " PLUTAJUĆA MINI HIDRO ELEKTRANA ADA"
mentor:
škola: CENTAR INOVATORSTVA

14.
ime i prezime učenika: MATEO BAČIĆ i IVAN JUGO
rad: "PNEUMATSKO KOČENJE I POKRETANJE ELEKTRIČNOG VOZILA"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

15.
ime i prezime učenika: FILIP BRADARIĆ
rad: " GPS TRAGAČ"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

16.
ime i prezime učenika: FILIP BABIĆ, IVAN JURANIĆ i KRISTIAN ŽULJEVIĆ
rad: " DIDAKTIČKA CNC GLODALICA"
mentor: BORIS CAPUT, mag.edu.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

17.
ime i prezime učenika:JAN DUJMIĆ, ANTONIO ŠPORČIĆ i LUKA DUPOR
rad: " VJETROGENERATOR"
mentor: DRAGO KRAJINA i MILE KOLIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

18.
ime i prezime učenika: LUCIJA SPOJA
rad: " SPATIUM" ambijentalna svjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ
škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

19.
ime i prezime učenika: DORIA VALKOVIĆ
rad: " ROXY" ambijentalna svjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ
škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

20.
ime i prezime učenika: ŠIMUN ROGOZNICA i ŽELJKO RUKAVINA
rad: " PRIJENOSNA METEOROLOŠKA STANICA"
mentor: BORIS CAPUT i TOMISLAV MATIĆ
škola: Udruga inovatora "ŠTERIKA" Praputnjak

21.
ime i prezime učenika: LUKA BOŠNJAK
rad: " CDC KOORDINATNA BUŠILICA"
mentor: ŽELJKO BLAŽEK
škola: TEHNIČKA ŠKOLA ZAGREB

22.
ime i prezime učenika: DANIEL i BORNA MUSULIN
rad: " ŠARENI LABIRINT"
mentor: KSENIA DATKOVIĆ
škola: OŠ BRESTJE- Zagreb

23.
ime i prezime učenika: ROBERT SIGURNJAK
rad: "HIBRIDNI IZVOR ELEKTRIČNE ENERGIJE"
mentor: MILAN KORAĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA

24.
ime i prezime učenika: KLARA MILOLOŽA
rad: " KUGLANA"
mentor: LUKA BRKLJAČIĆ
škola: OŠ "FRANA GALOVIĆA"ZAGREB

25.
ime i prezime učenika: VALERIJA VESELJAK
rad: "DISTRIBUCIJSKA KONTROLA ISTOSMJERNE STRUJE"
mentor: ŽELJKO ŠAFRAN
škola: POŠTANSKA I TELEKOMUNIKACIJSKA ŠKOLA, ZAGREB

26.
ime i prezime učenika: ROMAN LASTRIĆ i LEO ŠVORC
rad: " DIZALO BUDUĆNOSTI"
mentor: DIJANA KARAČIĆ
škola: OŠ ANTUNA MIHANOVIĆA, ZAGREB

Srebro su osvojili :

1.
ime i prezime učenika: LUKA BLAŽEKOVIĆ
rad: " PRIJENOSNO POJAČALO 2X3W"
mentor: STEVČE ARSOSKI
škola: TEHNUČKA ŠKOLA SISAK

2
ime i prezime učenika: RAMAL SALHA
rad: "POSTOLJE ZA AUTOMATSKI NADZOR BILJAKA"
mentor: DANIJEL RAKIĆ
škola: CENTAR TEHNIČKE KULTURE OSIJEK

3.
ime i prezime učenika: FILIP PETROVIĆ
rad: "NOĆNA SVJETILJKA SA POTENCIOMETROM"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

4.
ime i prezime učenika: DARIO ZUBOVIĆ
rad: " DETEKTOR KOZMIČKIH ZRAKA"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

5.
ime i prezime učenika: ŽELJKO ŠIMUDVARAC
rad: " PRIKLJUČNICA ZA IZMJENU BROJILA ELEKTRIČNE ENERGIJE PB3f i PB1f"
mentor:
škola: CENTAR INOVATORSTVA

6.
ime i prezime učenika: DUBRAVKA SAMARŽIJA
rad: " MUHARA" ambijentalna svjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ
škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

7.
ime i prezime učenika: ANNA KREZO
rad: " GIZMO" ambijentalna svjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ
škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

8.
ime i prezime učenika: IVAN PEŠUT i MIROSLAV ILIČIĆ
rad: " RECIKLOBOT TERARIJ"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: Udruga inovatora "ŠTERIKA" Praputnjak

9.
ime i prezime učenika: EVITA NEKRET-KATIĆ
rad: "MAGIČNA KUGLICA"
mentor: KSENIA DATKOVIĆ
škola: OŠ BRESTJE- Zagreb

10.
ime i prezime učenika: MARKO BOŠNJAK i KRUNOSLAV KRALJ
rad: "LED SFERA"
mentor: MARIJAN GOTAL
škola: TEHNIČKA ŠKOLA ZAGREB

11.
ime i prezime učenika: IGOR STUHNE
rad: " SOLARNI PUNJAČ MOBITELA"
mentor: IVAN KRKA
škola: POŠTANSKA I TELEKOMUNIKACIJSKA ŠKOLA, ZAGREB

12.
ime i prezime učenika: MAKSIMILIJAN HORVAT
rad: " ELEKTRONIČKO VITLO"
mentor: DRAGO ŠOŠTAREC
škola: POŠTANSKA I TELEKOMUNIKACIJSKA ŠKOLA, ZAGREB

13.
ime i prezime učenika: NEVEN GRGURIĆ i VLADIMIR KAMENEČKI
rad: "ROBOT CRTA"
mentor: ZLATKO CAPIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU RIJEKA

14.
ime i prezime učenika: VALENTINO DEMOVIĆ
rad: " DVOKANALNI RADIO FREKVENCIJSKI SUSTAV"
mentor: ŽELJKO ŠAFRAN
škola: KMT DUBRAVA i SREDNJA ŠKOLA BENEDIKT KOTRULJEVIĆ

Broncu su osvojili:

1.
ime i prezime učenika: JURICA GAŠPAR
rad: " PRIJENOSNO POJAČALO 10W"
mentor: STEVČE ARSOSKI
škola: TEHNUČKA ŠKOLA SISAK

2.
ime i prezime učenika: ANTE MILKOVIĆ
rad: " MALI MEŠTAR"
mentor: ANTONIO GRGAS i NENAD GRGAS
škola: SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA U SPLITU (KMT DALMATINAC)

3.
ime i prezime učenika: IVAN BRTAN
rad: "EKO CIRKULACIJA -TOPLE-VODE"
mentor: MARKO PINJUH
škola: CENTAR INOVATORSTVA

4.
ime i prezime učenika: JOSIP BLAŽEVIĆ i MATEO DUJMOVIĆ
rad: "POGON VOZILA ELEKTROMOTOROM PREKO VARIJATORA"
mentor: MARKO SEGNAN i ŽELJKO TIBLJAŠ
kola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

5.
ime i prezime učenika: DENI DRAŽIĆ i KRISTIJAN ŠAMANIĆ
rad: " ELEKTRIČNI PASTIR"
mentor: ŽELJKO TIBLJAŠ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

6.
ime i prezime učenika: TEA TOVILOVIĆ
rad: " STABLO" ambijentalna svjetiljka
mentor: TOMISLAV MATIĆ i INES MILČIĆ
škola: Savez riječkih inovatora i Zajednica tehničke kulture Rijeka

7.
ime i prezime učenika: DAVID VUKOVIĆ
rad: "UPRAVLJANJE POMOĆU PLC-a"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

8.
ime i prezime učenika: DARIO SUŠIĆ
rad: " ELEKTRONIČKI PAS"
mentor: BRANKO LATAS
škola: KMT DUBRAVA

9.
ime i prezime učenika: TONI BABIĆ
rad: " UNIVERZALNI ISTOSMJERNI PRETVARAČ"
mentor: DRAGO JURIN
škola: POŠTANSKA I TELEKOMUNIKACIJSKA ŠKOLA, ZAGREB

POSEBNE SPONZORSKE NAGRADE KOJE DODJELJUJE GRAD BAKAR, KAO DOMAĆIN I POKROVITELJ DOBILI SU:

Za izuzetnu inventivnost rada i osobni doprinos izložbi nagrade su dobili:

1) Miljenko Šikuten, Dugo selo za " REFLEX -AEROBIK-FITNESS-REACITION TEST"
2) Mirko Mesić, Osijek za "BLUETOOTH ZVUČNIČKI SUSTAV"
3) Boni Tibor, Beli Manastir za "ELVIBRO" ŠTAP ZA INVALIDE

Za dorađenost i funkcionalnost radova u području tehničkog stvaralaštva nagrade su dobili:

1) IVAN PEŠUT za "MULTIKOPLER QUAROKOPTER"
2) MARINO ODORČIĆ za "AVIO JEDRILICA KANJA"
3) DAVOR JOSIPOVIĆ za "LAMPA STARO/NOVO"

Nakon podjele nagrada zamjenik Gradonačelnika Bakra g. Tomislav Dundović čestitao je nagrađenima, svima poželio da ustraju u svojim idejama, a na kraju izrazio želju da se najbolji mladi inovatori ponovo nađu u Bakru 2017. godine.
Organizatori izložbe MLADI@INOVACIJE izrazili su nadu da su se svi sudionici osjećaju ugodno, da su puno naučili, a na kraju, sve su sudionike pozdravili sa "doviđenja u Kastvu 2016.". Naime, iduće 2016. godine domaćin bi trebao biti Grad Kastav, što je rezultat temeljne ideje još iz 2008. godine – a to je da se izložba najboljih mladih inovatora seli unutar Primorsko goranske županije, sa željom da se u projekt uključuje što više mladih.

Savez inovatora PGŽ

Darko Roglić, predsjednik