Naslov

Nagrađeni mladi inovatori i dodjeljena statua “Ivan Luppis”

 

Savez inovatora Primorsko-goranske županije i IN kluba inovatora Rijeka organizatori su jučerašnje podjele nagrada u Gradskoj vijećnici. Proglašeni najbolji mladi inovatori su Robert Lesjak, Smiljan Pavlović, Enrique Kurajić i Luka Radinović. Ružica Kamenjašević profesorica savjetnica u Srednjoj školi za elektrotehniku I računalstvo dobitnica je nagrade “Ivan Luppis.
Nagrada Ivan Luppis je najviše godišnje priznanje koje Savez inovatora Županije primorsko – goranske dodjeljuje za iznimna postignuća inventivnog rada na području Županije Primorsko-goranske. Nagrada se sastoji od diplome i statue „Ivan Luppis“. Statua je stilirizirana riba torpedo prema kojoj je i riječki "spasilac obale" autora Ivana Luppisa dobio svoje ime, a naš Grad postao poznat po proizvodnji ovog tehnički složenog proizvoda.
Dobitnik Nagrade IVAN LUPPIS za 2016. godinu je Ružica Kamenjašević

.......
DODJELA NAGRADA MLADIM INOVATORIMA.

Svrha natjecanja mladih inovatora i same dodjele Nagrade je buđenje kreativnosti kod mladih, poticanje da sami nađu praktičnu primjenu i predvide sve alternative svojeg tehničkog rješenja. Organizator tog izbora inventivnih radova koji se nagrađuju je Savez inovatora Primorsko – goranske županije, a pokrovitelj Primorsko – goranska županija.
Nagrade se sastoje o diplome, a prve tri nagrade su novčane.

Nagrađeni su sljedeći radovi:

1. NAGRADA

ime i prezime učenika: ROBERT LESJAK
rad: " ISPRINTANI" 3D PRINTER
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

2. NAGRADA

Ime i prezime učenika: SMILJAN PAVLOVIĆ, ENRIQUE KURAJIĆ
rad: " SOLARNI AUTOMOBIL"
mentor: BORIS CAPUT i DRAGO KRAJINA
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

3. NAGRADA

ime i prezime učenika: LUKA RADINOVIĆ
rad: " PROTUPONIRAJUĆI SUSTAV PREDNJEG OPRUŽNOG OVJESA MOTOCIKLA"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Radovi koji su zapaženi i zaslužuju priznanje, ali nisu nagrađeni:

1. ime i prezime učenika: SANDRO ŠIKIĆ
rad: " WiLight"
mentor: VLADO VUKUŠIĆ
škola: SAVEZ INOVATORA PGŽ Rijeka

2. ime i prezime učenika: IVOR VASIĆ i IVAN FAJTA
rad: "ROBOT PEČE KOKICE"
mentor: ZLATKO CAPIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU RIJEKA

3. ime i prezime učenika: KARLA MATIĆ
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "TOČKICA"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

4. ime i prezime učenika: IVA IPŠA
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "PUZZLE"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

5. ime i prezime učenika: EMILLY KOMADINA
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "ARENA"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

6. ime i prezime učenika: DOROTEA PUŽ
rad: " KAVEZ ZA SABIRANJE PARALARVI HOBOTNICE (Octopus vulgaris paralarvae) I NJIHOVO DOHRANJIVANJE DO BENTONSKE FAZE RAZVOJA"
mentor: ROBERTO PUŽ
škola: GIMNAZIJA ANDRIJE MOHOROVIČIĆA RIJEKA

7. ime i prezime učenika: DRAŽEN RADOČAJ
rad: "IGRICA ZA MOBITEL "BALLIN DANGER"
mentor: MARIO MARTINOVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

8. ime i prezime učenika: BRUNO POGORELIĆ
rad: "EKO GRIJANJE"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

9. ime i prezime učenika: MARKO VUKOVIĆ
rad: " Aplikacija društvene igre za mob. uređaje te računala naziva "BIKOVI I KRAVE"
mentor: VLADO VUKUŠIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

10. ime i prezime učenika: EMMA GRBAC
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "SIDNEY"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola:SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

11. ime i prezime učenika: DOROTI ČANAK
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "GEOMETRIC"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

12. ime i prezime učenika: ALEKSANDAR RADOSAVLJEVIĆ I MATEO RAJKOVAČA
rad: " BLINDIRANA VRATA S ELEKTRIČNOM BRAVOM UPRAVLJANOM SMARTPHONOM"
mentor: ŽELJKO TIBLJAŠ i DRAGO KRAJINA
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

13. ime i prezime učenika: MIROSLAV ILIČIĆ
rad: " VIŠENAMJENSKI PISAČ"
mentor: BORIS CAPUT i TOMISLAV MATIĆ
škola: Udruga inovatora "ŠTERIKA" Praputnjak

14. ime i prezime učenika: DEJAN KESAR
rad: " MOBARR"
mentor: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

15. ime i prezime učenika: DENIS ROMIĆ
rad: " REGULACIJA BRZINE ASINKRONOG MOTORA"
mentor: IVO ŠUTIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

16. ime i prezime učenika: MATEO DEVČIĆ
rad: " PLC ŠKOLSKO ZVONO"
mentor: BORIS CAPUT i DRAGO KRAJINA
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

17. ime i prezime učenika: ADIS ALJUKIĆ i ELDIN BEĆAR
rad: " ELEKTRIČNI BICIKL"
mentor: BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

18. ime i prezime učenika: ANTONIO DEVJAK i MILAN GRČIĆ
rad: " ELEKTRIČNA NAMATALICA"
mentor: MILE KOLIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

19. ime i prezime učenika: PATRIK VERŠIĆ
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR " IGRA HRANOM"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

20. ime i prezime učenika: LOREN ŠINKOVAC
rad: " SOLARNI TRAGAČ"
mentor: BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

21. ime i prezime učenika: DENIS HODŽIĆ
rad: " GENERATOR IMPULSA PALJENJA"
mentor: IVO ŠUTIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

22. ime i prezime učenika: ŠIMUN ROGOZNICA
rad: "MJERENJE I REGULACIJA TEMPERATURE"
mentor: BORIS CAPUT i DIJANA MALINIĆ
škola: Udruga inovatora "ŠTERIKA" Praputnjak

23. ime i prezime učenika: EDIN RIZOVIĆ
rad: " LED KOCKA"
mentor: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

24. ime i prezime učenika: TARIK HASANIĆ
rad: " RIKVERC KAMERA
mentor: DRAGO KRAJINA
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Priznanje dobivaju i škole i udruge:

ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA - Rijeka

TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU - Rijeka

SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTRONIKU I RAČUNALSTVO – Rijeka

SREDNJA ŠKOLA ZA PRIMIJENJENU UMJETNOST U RIJECI

UDRUGA INOVATORA "ŠTERIKA" Praputnjak

ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE RIJEKA

Svake godine Komisija istakne jednog mentora koji je svojim radom zalaganjem u proteklom periodu to i zaslužio. Ove godine to je gospodin Drago Krajina.

Podjela nagrada sa izložbe INOVA MLADI, Zagreb 07.05.2016. i 41. Hrvatskog salona inovacija INOVA 2016. od 09. do 12.11. 2016. u Zagrebu

Riječ je o izložbama na kojima se prezentiraju najbolji radovi mladih inovatora iz Hrvatske. Prije dvije godine su posebno zapaženi radovi Tečaja "Dizajn proizvoda - od ideje do realizacije" što je organizatore navelo da ustanove posebnu "Nagradu za dizajn". Dok je INOVA MLADI izložba učenika i studenata pretežno iz Zagreba uz goste iz drugih središta, hrvatski salon inovacija je nacionalna izložba s međunarodnim sudjelovanjem, jedna od tri najstarije u Europi..

Zlato INOVA MLADI, Zlato 41. INOVA ZAGREB

1. ime i prezime učenika: ROBERT LESJAK
rad: " ISPRINTANI" 3D PRINTER
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

Zlato INOVA MLADI, Zlato 41. INOVA ZAGREB

2. ime i prezime učenika: MATEO RAJKOVAČA
rad: " ELEKTRIČNA BRAVA UPRAVLJANA PAMETNIM TELEFONOM"
mentor: DRAGO KRAJINA i ŽELJKO TIBLJAŠ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Zlato INOVA MLADI, Zlato 41. INOVA ZAGREB

3. ime i prezime učenika: BRUNO POGORELIĆ
rad: "EKO GRIJANJE"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

Zlato 41. INOVA ZAGREB

4. Ime i prezime učenika: SMILJAN PAVLOVIĆ, ENRIQUE KURAJIĆ
rad: " SOLARNI AUTOMOBIL"
mentor: BORIS CAPUT i DRAGO KRAJINA
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Zlato 41. INOVA ZAGREB

5. ime i prezime učenika: DRAŽEN RADOČAJ
rad: "IGRICA ZA MOBITEL "BALLIN DANGER"
mentor: MARIO MARTINOVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

Zlato 41. INOVA ZAGREB

6. ime i prezime učenika: DENIS ROMIĆ
rad: " REGULACIJA BRZINE ASINKRONOG MOTORA"
mentor: IVO ŠUTIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Zlato 41. INOVA ZAGREB

7. ime i prezime učenika: MATEO DEVČIĆ
rad: " PLC ŠKOLSKO ZVONO"
mentor: BORIS CAPUT i DRAGO KRAJINA
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Zlato INOVA MLADI, Srebro 41. INOVA ZAGREB

8. ime i prezime učenika: LOREN ŠINKOVAC i DAVID SALAMON
rad: " SOLARNI TRAGAČ"
mentor: BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Zlato INOVA MLADI, Srebro 41. INOVA ZAGREB

9. ime i prezime učenika: KARLA MATIĆ
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "TOČKICA"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

Zlato INOVA MLADI, Srebro 41. INOVA ZAGREB

10. ime i prezime učenika: EMMA GRBAC
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "SIDNEY"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola:SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

Zlato 41. INOVA ZAGREB

11. ime i prezime učenika: ALEKSANDAR RADOSAVLJEVIĆ
rad: " BLINDIRANA VRATA S ELEKTRIČNOM BRAVOM I EL. ZVONOM"
mentor: ŽELJKO TIBLJAŠ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro INOVA MLADI, zlato 41. INOVA ZAGREB

12. ime i prezime učenika: LUKA RADINOVIĆ
rad: " PROTUPONIRAJUĆI SUSTAV PREDNJEG OPRUŽNOG OVJESA MOTOCIKLA"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro INOVA MLADI, zlato 41. INOVA ZAGREB

13. ime i prezime učenika: MIROSLAV ILIČIĆ
rad: " VIŠENAMJENSKI PISAČ"
mentor: BORIS CAPUT i TOMISLAV MATIĆ
škola: Udruga inovatora "ŠTERIKA" Praputnjak

Srebro INOVA MLADI, srebro 41. INOVA ZAGREB

14. ime i prezime učenika: IVA IPŠA
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "PUZZLE"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

Srebro INOVA MLADI, srebro 41. INOVA ZAGREB

15. ime i prezime učenika: IVOR VASIĆ i IVAN FAJTA
rad: "ROBOT PEČE KOKICE"
mentor: ZLATKO CAPIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA ZA STROJARSTVO I BRODOGRADNJU

Srebro INOVA MLADI, srebro 41. INOVA ZAGREB

16. ime i prezime učenika: EMILLY KOMADINA
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "ARENA"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

Srebro 41. INOVA ZAGREB

17. ime i prezime učenika: DEJAN KESAR
rad: "MOBARR"
mentor:: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro 41. INOVA ZAGREB

18. ime i prezime učenika: ADIS ALJUKIĆ i ELDIN BEĆAR
rad: "ELEKTRIČNI BICIKL"
mentor: BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro 41. INOVA ZAGREB

19. ime i prezime učenika: ANTONIO DEVJAK i MILAN GRČIĆ
rad: „ELEKTRIČNA NAMATALICA“
mentor: MILE KOLIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Bronca INOVA MLADI

20. ime i prezime učenika: LEO ŠKERJANEC
rad: "STEINMETZOV SPOJ"
mentor: KREŠIMIR MANCE, dipl.ing.
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

Bronca INOVA MLADI, srebro 41. INOVA ZAGREB

21. ime i prezime učenika: PATRIK VERŠIĆ
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR " IGRA HRANOM"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

Bronca INOVA MLADI, srebro 41. INOVA ZAGREB

22. ime i prezime učenika: DOROTI ČANAK
rad: STALAK ZA UREDSKI PRIBOR "GEOMETRIC"
mentor: INES MILČIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: SAVEZ RIJEČKIH INOVATORA i ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE

Bronca INOVA MLADI, bronca 41. INOVA ZAGREB

23. ime i prezime učenika: DENIS HODŽIĆ
rad: " GENARATOR IMPULSA PALJENJA"
mentor: IVO ŠUTIĆ,dipl.ing.
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Bronca INOVA MLADI, srebro 41. INOVA ZAGREB

24. ime i prezime učenika: ŠIMUN ROGOZNICA
rad: "MJERENJE I REGULACIJA TEMPERATURE"
mentor: BORIS CAPUT i DIJANA MALINIĆ
škola: Udruga inovatora "ŠTERIKA" Praputnjak

Bronca 41. INOVA ZAGREB

25. ime i prezime učenika: EDIN RIZOVIĆ
rad: " "LED KOCKA"
mentor: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Bronca 41. INOVA ZAGREB

26. ime i prezime učenika: SANDRO ŠIKIĆ
rad:" WiLight"
mentor: VLADO VUKUŠIĆ
škola: SAVEZ INOVATORA PGŽ RIJEKA

Bronca 41. INOVA ZAGREB

27. ime i prezime učenika: MARKO VUKOVIĆ
rad:"Aplikacija društvene igre za mob. uređaje te računala naziva "BIKOVI I KRAVE"
mentor: VLADO VUKUŠIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

POSEBNA NAGRADA : NAJBOLJI MENTOR NA "INOVA MLADI"
mentorica Ružica Kamenjašević

Rijeka je prepoznatljiva po REALIZACIJI jedinstvenih programa u tehničkoj kulturi - takav je i sigurno LJETNA ŠKOLA ELEKTRONIKE - ove se je godine održala po jedanajsti put uz suranju IN kluba inovatora Rijeka i Elektoindustrijske i obrtničke škole Rijeka u lipnju – srpnju 2016. godine - 20 polaznika je uspješno okončalo ovaj tečaj koji je i prvi korak ka ozbiljnijim radovima iz područja elektronike.

Diplome o završenom tečaju dobili su učenici:

1.
TARIK HASANIĆ

2.
FILIP PEDIĆ KEZELE

3.
LOVRE BABIN

4.
KOSTA MILOŠEVIĆ

5.
DUJE BARAS

6.
KARL TOMŠIĆ

7.
LEON CUNJAK

8.
EMANUEL ŠIŠA

9.
MILAN PAVLICA

10.
DOMINIK JURICA

11.
LEON CAPUT

12.
LORNA CAPUT

13.
LEONARD ŽAGAR

14.
EDVARD GALEŠIĆ

15.
JULIA KOPRIVNIKAR

16.
FRAN ŠKALAMERA

17.
MIA SEGARIČ

18.
ANASTAZIJA VUKELIĆ

19.
DOMINIK KAVICKI

20.
MATIJA KAVICKI

Čestitke svim dobitnicima nagrada. Opredjeljenje Saveza i IN kluba prema kontinuiranom radu s mladima, kao i ova puna dvorana Gradske vijećnice gdje su mladi danas bili u centru pažnje, ukazuju da za inventivni rad u PGŽ i Rijeci ima budućnosti.

Na kraju ostaje još da se zahvalimo pokroviteljima i organizatorima, mentorima i školama koje ih potiču na stvaralaštvo.