Connection to database succesfull Novosti [ZTK Rijeka]
Naslov

2019-01-18

Nagrađeni mladi inovatori i dodjeljena statua “Ivan Luppis”

 

 

 


Savez inovatora Primorsko-goranske županije i IN kluba inovatora Rijeka organizatori su podjele nagrada u Gradskoj vijećnici koja je održana 16.siječnja 2019. godine. Proglašeni najbolji mladi inovatori su Josip Kelentrić, Frane Linić i Adrian Zubčević, Danny Gucul i Edin Merdanović. Dobitnik nagrade IVAN LUPPIS za 2018. godinu je Željko Žic.
Nagrada Ivan Luppis je najviše godišnje priznanje koje Savez inovatora Županije primorsko – goranske dodjeljuje za iznimna postignuća inventivnog rada na području Županije Primorsko-goranske. Nagrada se sastoji od diplome i statue „Ivan Luppis“. Statua je stilirizirana riba torpedo prema kojoj je i riječki "spasilac obale" autora Ivana Luppisa dobio svoje ime, a naš Grad postao poznat po proizvodnji ovog tehnički složenog proizvoda.

DODJELA NAGRADA MLADIM INOVATORIMA.

Svrha natjecanja mladih inovatora i same dodjele Nagrade je buđenje kreativnosti kod mladih, poticanje da sami nađu praktičnu primjenu i predvide sve alternative svojeg tehničkog rješenja. Organizator tog izbora inventivnih radova koji se nagrađuju je Savez inovatora Primorsko – goranske županije, a pokrovitelj Primorsko – goranska županija.
Nagrade se sastoje o diplome, prve tri nagrade su novačne…
Nagrađeni su sljedeći radovi:

1. NAGRADA

ime i prezime učenika: JOSIP KELENTRIĆ
rad: "e-abeceda PGŽ"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

2. NAGRADA

ime i prezime učenika: FRANE LINIĆ i ADRIAN ZUBČEVIĆ
rad: "SVJETLOSNI KOMUNIKATOR"
mentor: SANJIN GOTIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA , Rijeka

3. NAGRADA

ime i prezime učenika: DANNY GUCUL i EDIN MERDANOVIĆ
rad: "BIOMETRIJSKA BRAVA"
mentor: BORIS CAPUT i TOMISLAV MATIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Priznanje dobivaju škole i udruge:

ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA - Rijeka

TEHNIČKA ŠKOLA - Rijeka

SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO – Rijeka

UDRUGA INOVATORA "ŠTERIKA" Praputnjak

ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE RIJEKA
Svake godine Komisija istakne jednog mentora koji je svojim radom zalaganjem u proteklom periodu to i zaslužio. Ove godine to je Tomislav Matić
Podjela nagrada sa izložbe INOVA MLADI, Zagreb 05.05.2018. i 43. Hrvatskog salona inovacija INOVA 2018. od 14. do 17.11. 2018. u Zagrebu

Zlato INOVA MLADI
1. ime i prezime učenika: GABRIEL MAJSTOROVIĆ
rad: Autić "FORTICA"
mentor: MARIJA PRIHODA
škola: ZAJEDNICA TEKNIČKE KULTURE RIJEKA

Zlato INOVA MLADI,
2. ime i prezime učenika: KARLO JURETIĆ i SANJIN KRIŠKOVIĆ
rad: "ŠAHTOMOBIL – VOZILO ZA ŽUPANIJSKE PROMETNICE"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Zlato INOVA MLADI, Zlato 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
3. ime i prezime učenika: FRANE LINIĆ i ADRIAN ZUBČEVIĆ
rad: "SVJETLOSNI KOMUNIKATOR"
mentor: SANJIN GOTIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA , Rijeka

Zlato INOVA MLADI, Zlato 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
4. ime i prezime učenika: ROBER LESJAK
rad: "SOS NARUKVICA"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

Zlato INOVA MLADI,
5. ime i prezime učenika: SINIŠA BOCA, KRISTINA TURAK i KATARINA MIKLIĆ
rad: " 3D RIBE"
mentor: MARIJA PRIHODA
škola: ZAJEDNICA TEKNIČKE KULTURE RIJEKA

Zlato 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
6. ime i prezime učenika: VANJA RISTIĆ
rad: "AUTOMATIZIRANA SMOČNICA"
mentor: SANJIN GOTIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA , Rijeka

Zlato 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
7 . ime i prezime učenika: VEDRAN MARŠAL i IVAN KOIĆ
rad: " VARIJATORSKI DIFERENCIJAL ZA QUAD"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Zlato 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
8. ime i prezime učenika: DARIO KUKULJAN
rad: " AUTOMATIZIRANI VRT"
mentor: SANJIN GOTIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA , Rijeka

Zlato 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
9. ime i prezime učenika: JOSIP KELENTRIĆ
rad: "e-abeceda PGŽ"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

Zlato INOVA MLADI, Srebro 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
10. ime i prezime učenika: KRISTIJAN ŠEGULJA i DANIJEL ŽEFRAN
rad: " CNC CRTALO"
mentor: BORIS CAPUT i TOMISLAV MATIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro INOVA MLADI, Zlato 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
1. ime i prezime učenika: DANNY GUCUL i EDIN MERDANOVIĆ
rad: "BIOMETRIJSKA BRAVA"
mentor: BORIS CAPUT i TOMISLAV MATIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro INOVA MLADI, Srebro 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
2. ime i prezime učenika: MARIN DONADIĆ
rad: "ALARM VATRODOJAVE OBJEKATA"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

Srebro INOVA MLADI,
3. ime i prezime učenika: JAKOV PERIŠIĆ
rad: "APARAT ZA VARENJE BATERIJSKIH ČLANAKA"
mentor: BORIS CAPUT i DRAGO KRAJINA
škola: IN KLUB INOVATORA RIJEKA
Srebro INOVA MLADI,
4. ime i prezime učenika: ALEKSANDAR RADOSAVLJEVIĆ
rad: "BIOMETRIJSKA EVIDENCIJA PRISUTNOSTI"
mentor: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro INOVA MLADI,
5. ime i prezime učenika: KARLO BLEČIĆ i RAJKO KLEPAC
rad: "ROMOBIL S DVA POGONA"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
6. ime i prezime učenika: MAURO GIZDULIĆ, DINKO AJDINOVIĆ VICAN (SŠZER), TESSA PRGOMELJA KANJUH i IJAN PRELAC (ŠPUR)
rad: "TAKO LAKO"
mentor: DOLORES KAPOVIĆ i SANJA STEVANOVIĆ
škola: ŠKOLA ZA PRIMIJENJENU UMJETNOST U RIJECI I
SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

Srebro 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
7. ime i prezime učenika: FILIP PENDIĆ KEZELE
rad: " INTERAKTIVNO UČILO-KODOVI"
mentor: IVO ŠUTIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
8. ime i prezime učenika: MIHAEL PERUŠIĆ
rad: " AUTOMATSKA KLIZNA VRATA"
mentor: IVO ŠUTIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Srebro 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
9. ime i prezime učenika: IVAN KOIĆ i MATIJA POTOČNJAK
rad: " EKONOMIČNI ORTOPEDSKI KREVET"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Bronca INOVA MLADI,
1. ime i prezime učenika: GABRIEL MAJSTOROVIĆ
rad: "POJAČALO"
mentor: MARIJA PRIHODA
škola: ZAJEDNICA TEKNIČKE KULTURE RIJEKA

Bronca INOVA MLADI, Zlato 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
2. ime i prezime učenika: PATRIK SMOKVINA
rad: "BROJAČ OKRETAJA"
mentor: IVO ŠUTIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Bronca INOVA MLADI, Srebro 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
3. ime i prezime učenika: EMIR LANJGIĆ
rad: "TERMOSTAT I TERMOMETAR"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

Bronca 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
4. ime i prezime učenika: NIKOLA MASLIĆ
rad: " MJERAČ TEKUĆINE"
mentor: SANJIN GOTIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA , Rijeka

Bronca 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
5. ime i prezime učenika: PATRIK KOVAČ i MARKO NEKIĆ
rad: "PROTUPOŽARNI ALARM U DVIJE ZONE"
mentor: MARIJAN BAČIĆ I BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Bronca INOVA MLADI, Bronca 43. hrvatski salon inovacija INOVA Zagreb
6. ime i prezime učenika: TARIK HASANIĆ
rad: "PLC UPRAVLJANJE RASKRŠĆEM"
mentor: MARIJAN BAČIĆ i DRAGO KRAJINA
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

POSEBNA NAGRADA NA "INOVA MLADI" u Zagrebu

dobio je mentor. BORIS CAPUT za dugogodipšnji doprinos radu s mladim inovatorima

PO PRVI PUTA MLADI INOVATORI SUDJELOVALI SU NA Međunarodnog sajma inovacija, gospodarstva i tehničkog stvaračlaštva mladih "INVENTUM" Ilok 2018.

Brončanim odličjem nagrađen je:

ime i prezime učenika: TOMO GALOVIĆ
rad: "RFID identifikator"
mentor: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Posebno priznanje za sudjelovanje na izložbi INVENTUM dobili su:
Savez inovatora PGŽ Rijeka
Elektroindustrijska i obrtnička škola

Informacija koju treba naglasiti u ovom svečanom trenutku:
Savez inovatora Primorsko-goranske županije dobitnik je državne nagrade "Faust Vrančić" na prigodnoj svečanosti u zgradi Hrvatskog Sabora 25.09.2018. za doprinos razvoju tehničke kulture u 2017. godini.

Rijeka je prepoznatljiva i po REALIZACIJI jedinstvenih programa u tehničkoj kulturi - takav je sigurno i LJETNA ŠKOLA ELEKTRONIKE - ove se je godine održala po trinajsti put uz suranju IN kluba inovatora Rijeka i Elektoindustrijske i obrtničke škole Rijeka u lipnju – srpnju 2018. godine - 11polaznika je uspješno okončalo ovaj tečaj koji je i prvi korak ka ozbiljnijim radovima iz područja elektronike, ali i usmjerenje prema tehničkom stvaralaštvu.

1.
Andrija Mlinarić

2.
Artur Šćulac

3.
Arijan Jajelo

4.
Matija Obrč

5.
Mario Košmerl

6.
Marko Paladin

7.
Milan Pavlica

8.
Leon Caput
9.
Lorna Caput

10.
Dominik Jurica

11.
Manuel Milinović

Čestitke svim dobitnicima nagrada. Opredjeljenje Saveza i IN kluba prema kontinuiranom radu s mladima, kao i ova puna dvorana Gradske vijećnice gdje su mladi danas bili u centru pažnje, ukazuju da za inventivni rad u PGŽ i Rijeci ima budućnosti.

Na kraju ostaje još da se zahvalimo pokroviteljima i organizatorima, mentorima i školama koje ih potiču na stvaralaštvo.