Connection to database succesfull Novosti [ZTK Rijeka]
Naslov

2019-05-28

Uspjeh mladih inovatora Primorsko goranske županije na izložbi "INOVA MLADI" - Zagreb

 

Na prigodnoj svečanosti 24. svibnja u prostorima Fakulteta strojarstva i brodogradnje, održana je svečana podjela nagrada sa 19. po redu tradicionalne izložbe mladih inovatora INOVA-MLADI 2019. Program je to tehničke kulture koji Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport svake godine sufinancira kao program od posebnog interesa za Grad Zagreb.

Ove godine izložba je okupila čak 440 izlagača koji su predstaviti 218 svojih inovacija iz udruga tehničke kulture, klubova, osnovnih i srednjih škola te fakulteta. Kao i svake godine na ovoj izložbi sudjelovali su predstavnici inventivnog rada iz Hrvatske / Vukovar, Osijek, Rijeka, Slunj, Popovača, Zlatar, Split / kao i gosti iz Sarajeva. Mora se naglasiti da su na ovogodišnjoj 19. izložbi izloženi izuzetno zanimljivi i atraktivni radovi učenika iz osnovnih, srednjih škola i studenata.

I ove godine u organizaciji Saveza inovatora PGŽ i IN kluba inovatora Rijeka sudjelovali su riječki inovatori – učenici Srednje škole za elektrotehniku i računalstvo Rijeka s mentoricom Ružicom Kamenjašević, učenici Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka s mentorima Borisom Caputom, Ratkom Božićem, Deanom Caputom, Guidom Ćikovićem , Ivom Šutićem, Tomislavom Matićem i Markom Segnanom, učenici Tehničke škole Rijeka, mentori Sanjin Gotić i Igor Majkić kao i učenik Gimnazije "Andrije Mohorovičića, mentorica Patricija Nikolaus.

Na izložbi su riječki mladi inovatori predstavili svoje inovacije, branili rješenja pred Ocjenjivačkim sudom, razmjenjivali iskustva s kolegama iz drugih krajeva Hrvatske, te primali pohvale ili kritike za svoje inovacije od publike i gostiju.

Cilj izložbe je bio okupiti mlade inovatore koji u nastavnom programu ili izvannastavnim aktivnostima u školama, udrugama inovatora, na fakultetima ili u slobodnom vremenu stvaralačkim radom izražavaju svoje kreativne sposobnosti kroz van nastavne aktivnosti i programe kao što je "Moje sutra".

Ove godine nagrađeni radovi u organizaciji Saveza inovatora PGŽ i IN kluba inovatora Rijeka su:

ZLATO

1. ime i prezime učenika: ANDRE FLEGO
rad: "PAZI KAMERA"
mentor: PATRICIJA NIKOLAUS
škola: GIMNAZIJA ANDRIJE MOHOROVIČIĆA RIJEKA

2. ime i prezime učenika: JOSIP KELENTRIĆ
rad: "Mobilna aplikacija: e-abeceda PGŽ"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

3. ime i prezime učenika: ARIAN BAN
rad: "BEŽIČNI RUČNI MIKSER "
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

4. ime i prezime učenika: MATEJ ŠTAJDOHAR
rad: "e VAZA"
mentor: SANJIN GOTIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA RIJEKA

5. ime i prezime učenika: DANNY GUCUL i EDIN MERDANOVIĆ
rad: " AUTOMATIZIRANI VILIČAR"
mentor: RATKO BOŽIĆ i DEAN CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

6. ime i prezime učenika: PATRIK SMOKVINA
rad: "ELEKTRIČNO VITLO"
mentor: IVO ŠUTIĆ i TOMISLAV MATIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

7. ime i prezime učenika: FILIP PENDIĆ KEZELE
rad: " INTERAKTIVNO UČILO-KODOVI"
mentor: IVO ŠUTIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

8. ime i prezime učenika: ANTONIO KEZELE i PATRIK KOVAČ
rad: "PAMETNI ZNAK ZA BURU"
mentor: TOMISLAV MATIĆ i BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

SREBRO

1. ime i prezime učenika: IVAN KOIĆ i VEDRAN MARŠAL
rad: " VARIJATORSKI DIFERENCIJAL ZA QUAD"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

2. ime i prezime učenika: MIHAEL PERUŠIĆ i IVAN PERVAN
rad: " GO-CART od recikliranih materijala"
mentor: BORIS CAPUT i TOMISLAV MATIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

3. ime i prezime učenika: GABRIEL MAJSTOROVIĆ
rad: "DRON-KATAMARAN"
mentor: TOMISLAV MATIĆ
škola: ZAJEDNICA TEKNIČKE KULTURE RIJEKA

4. ime i prezime učenika: MATEJ RUŽIĆ
rad: "LED KOCKA"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

5. ime i prezime učenika: LUKA BADURINA
rad: " CHB- cooling heating booster "
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

6. ime i prezime učenika: MARINO ODORČIĆ
rad: "3d sla PRINTER"
mentor: IGOR MAJKIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA RIJEKA

7. ime i prezime učenika: ALEKSANDAR RADOSAVLJEVIĆ
rad: " BIOMETRIJSKI IDENTIFIKATOR S PRAĆENJEM PRISUTNOSTI"
mentor: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

8. ime i prezime učenika: TARIK HASANIĆ
rad: "INTERAKTIVNO UČILO- LOGIČKE FUNKCIJE DVIJU VARIJABLA"
mentor: IVO ŠUTIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

9. ime i prezime učenika: FILIP PENDIĆ KEZELE
rad: " PALJENJE VATROMETA RFID KARTICOM"
mentor: BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

BRONCA

1. ime i prezime učenika: PATRIK EDEELENJI
rad: "POMOĆNI ULTRAZVUČNI MJERAČ UDALJENOSTI"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

2. ime i prezime učenika: MIHAEL PERUŠIĆ
rad: " AUTOMATSKA KLIZNA VRATA"
mentor: IVO ŠUTIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

3. ime i prezime učenika: IVAN KOIĆ i MATIJA POTOČNJAK
rad: " EKONOMIČNI ORTOPEDSKI KREVET"
mentor: MARKO SEGNAN
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

4. ime i prezime učenika: MARIN MILJAK
rad: " PROGRAMIRANO UPRAVLJANJE VISOKIM TEMPERATURAMA"
mentor: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

5. ime i prezime učenika: KRISTIJAN ŠEGULJA i IVAN CVELIĆ
rad: " RECIKLIRANA VJETRENJAČA"
mentor: TOMISLAV MATIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

Nakon svečane podjele nagrada dogovorena je daljnja suradnja s Savezom inovatora Zagreba, a kolege iz Zagreba potvrdili su dolazak na izložbu MLADI@INOVACIJE. Tijekom izložbe izabran je dio radova koji će se prezentirati u Kastvu.