Connection to database succesfull Novosti [ZTK Rijeka]
Naslov

2019-09-25

Završila 12. nacionalna izložba MLADI@INOVACIJE


Dana 21.09.2019. u gradu Kastvu završila je 12. nacionalna izložba MLADI@INOVACIJE i održana svečana podjela diploma i nagrada. Riječ je o izložbi na kojoj su se mogli vidjeti najbolji radovi mladih inovatora iz cijele Hrvatske, izložba na kojoj je i ove godine bio organiziran cijeli niz radionica na kojima su mladi posjetitelji mogli i aktivno sudjelovati.
Prezentirano je preko 50 izložaka iz Županije Osječko Baranjske, Sisačko Moslovačke, Vukovarsko Srijemske, Zagrebačke i Grada Zagreba, Požeško Slavonske Koprivničko-Križevačke, Primorsko-goranske kao i gosti iz Bačke Palanke.
Organizator ovogodišnje manifestacije bio je Savez inovatora PGŽ Rijeka, ali treba istaknuti potporu u organizaciji Saveza riječkih inovatora, KIN Kastava, Udruge inovatora Šterika iz Praputnjaka, UI "INTERINOVA" Matulji, IN kluba Rijeka, ZTK Rijeka, te suorganizatora Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka, Srednje škole za elektrotehniku i računalstvo Rijeka, Tehničke škole Rijeka i Saveza inovatora Zagreba.
Ove godine održano je 3. Nacionalno natjecanje u 3D printanju ”PRINTAJ I TI”, gdje je zadatak sudionicima bio usmjeren na temu EPK 2020. Izdrada i dizajn nečeg praktičnog, privjeska za ključeve s logom EPK. Održan je niz radionica na izložbi kao što su keramika, programiranje arduina, radionica elektronike, modelarska radionica, robotika, radionica – poligon za letenje DRON-om, CB radionica, prezentacija starih učila... Svi zainteresirani učenici, posjetitelji mogli su se uključiti u radionice elektrotehnike, izrade keramike, Tehnički centar mladih pri ZTK Rijeka u suradnji s gimnazijom na štandu TCM-a prikazao je stara funkcionalna učila i nove heksapod robote. Poveznica je to starog i novog. Svi zainteresirani su se mogli okušati u letenju s DRON-om pod vodstvom mentora.
Zahvaljujemo se suradnji sa domaćinom i matičnom školom na posjeti i iskazanom interesu.
Ocjenjivački sud i čak dvije Komisije dva su dana pregledavati radove, ocjenjivana je prije svega inentivnost radova, sama izvedba te način obrane i objašnjenja mladoh inovatora pred samom komisijom. Ukupno su 22 rada nagrađena zlatnim odličjem, 15 radova srebrnim odličjem, 8 radova brončanim odličjem.
Između radova koji su ušli u kategoriju ocijenjivanja tehničkog stvaralaštva posebno je istaknut rad „DRON KATAMARAN“ učenika OŠ Kostrena Gabriela Majstorovića, aktivnog člana Tehničkog centra mladih Rijeka, koji je nagrađen zlatnim odličjem u toj kategoriji.
Posebne nagrade sponzora izložbe mladi@inovacije dobili su:
1. ime i prezime učenika: MARTA HAC, ROKO PULJAŠIĆ
rad: "UREĐAJ ZA DROBLJENJE JEČMENOG I PŠENIČNOG SLADA"
mentor: MARTIN KAPREL
ustanova: HRVATSKI SAVEZ CB RADIOKLUBOVA I ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE GRADA POŽEGE

2. ime i prezime učenika: IVAN ČOLAK
rad: "ARDUINO WINDOWS RFID LOGIN"
mentor: IVAN MARTINOVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ILOK

3. ime i prezime učenika: DOMINIK GREGAR, FILIP PREVEDAN
rad: "IIoT- primjena MQTT protokola u industriji"
mentor: DEJAN RAKIJAŠIĆ
škola: STRUKOVNA ŠKOLA ĐURĐEVAC

ZLATO

1. ime i prezime učenika: IVAN ČOLAK
rad: "ARDUINO WINDOWS RFID LOGIN"
mentor: IVAN MARTINOVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ILOK

2. ime i prezime učenika: JOSIP KELENTRIĆ
rad: "BLUETOOTH PRODUŽNI KABEL"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

3. ime i prezime učenika: MATEJ RUŽIĆ
rad: "A * path finding"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

4. ime i prezime učenika: DANNY GUCUL, EDIN MERDANOVIĆ
rad: "AUTOMATIZIRANI VILIČAR"
mentor: RATKO BOŽIĆ, DEAN CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

5. ime i prezime učenika: ANTONIO KEZELE, PATRIK KOVAČ
rad: "PAMETNI ZNAK ZA BURU"
mentor: TOMISLAV MATIĆ, BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

6. ime i prezime učenika: LUKA GRGIĆ
rad: "SOLARNA KLUPA"
mentor: BORIS CAPUT, TOMISLAV MATIĆ
škola: UI ŠTERIKA

7. ime i prezime učenika: LEON GOSPODARIĆ
rad: "5x5 LED DISPLEJ ZA ISPIS HRVATSKE GLAGOLJICE"
mentor: DAMIR MILETA
škola: TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA

8. ime i prezime učenika: NIKA FRIGO
rad: " ROBOT ROBBY"
mentor: DIJANA KARAČIĆ
škola: OŠ ANTUNA MIHANOVIĆA, ZAGREB

9. ime i prezime učenika: JAKOV BAUS i VITO VIDIĆ
rad: "ZEKO naočale (Zagrebačke eko naočale)"
mentor: DARIJA JURIĆ i DRAGANA RAKONCA
škola: OŠ JOSIPA RAČIĆA, ZAGREB

10. ime i prezime učenika: KARLO KLAIĆ
rad: " BUDILICA ZA OSOBE OŠTEĆENOG SLUHA"
mentor: IVAN KRKA
škola: POŠTANSKA I TELEKOMUNIKACIJSKA ŠKOLA ZAGREB

11. ime i prezime učenika: JURAJ HLEVNJAK
rad: " SUSTAV ZA NADZOR REZERVACIJA"
mentor: MILAN KORAĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA RUĐERA BOŠKOVIĆA, ZAGREB

12. ime i prezime učenika: GABRIJEL KANJO
rad: " INTERNETOM UPRAVLJANA RASVJETA"
mentor: BONI TIBOR
škola: PRVA SREDNJA ŠKOLA BELI MANASTIR

13. ime i prezime učenika: ANDRE FLEGO
rad: "PAZI KAMERA"
mentor: PATRICIJA NIKOLAUS
škola: GIMNAZIJA ANDRIJE MOHOROVIČIĆA RIJEKA

14. ime i prezime učenika: DOMINIK GREGAR, FILIP PREVEDAN
rad: "IIoT- primjena MQTT protokola u industriji"
mentor: DEJAN RAKIJAŠEVIĆ
škola: STRUKOVNA ŠKOLA ĐURĐEVAC

15. ime i prezime učenika: DINO TERMAN, MIHAEL PAVELIN
rad: " IONSKI MOTOR"
mentor: STEVČE ARSOSKI, DENIS POSILOVIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA SISAK

16. ime i prezime učenika: BARTOL GAŠPAR i ANTONIO ŠKRINJAR
rad: " RACING DRON”
mentor: MIRKO MESIĆ
škola: ELEKTROTEHNIČKA I PROMETNA ŠKOLA OSIJEK

17. ime i prezime učenika: MARSEL PANDŽA
rad: "MINI EKO DVOPOLNI DOZATOR"
mentor: MARTIN KAPREL
ustanova: HRVATSKI SAVEZ CB RADIOKLUBOVA I ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE GRADA POŽEGE

18. ime i prezime učenika: FILIP KRIŽANAC
rad: "TRANSPORTNA TRAKA S UREĐAJEM ZA UPRAVLJANJE"
mentor: MARTIN KAPREL
ustanova: HRVATSKI SAVEZ CB RADIOKLUBOVA I ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE GRADA POŽEGE

19. ime i prezime učenika: MARTA HAC, ROKO PULJAŠIĆ
rad: "UREĐAJ ZA DROBLJENJE JEČMENOG I PŠENIČNOG SLADA"
mentor: MARTIN KAPREL
ustanova: HRVATSKI SAVEZ CB RADIOKLUBOVA I ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE GRADA POŽEGE

20. ime i prezime učenika: MARINO ODORČIĆ
rad: "SLA PRINTER"
mentor: IGOR MAJKIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA RIJEKA

21. ime i prezime učenika: BOJAN ŠUŠANJ
rad: "ELEKTRIČNI BICIKL"
mentor: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

22. ime i prezime učenika: MARCEL HUŠIDIĆ
rad: "ELEKTRIČNI AUTO"
mentor: TOMISLAV MATIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

SREBRO

1. ime i prezime učenika: MATEJ RUŽIĆ
rad: "LED KOCKA"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

2. ime i prezime učenika: LUKA BADURINA
rad: " CHB- cooling heating booster "
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

3. ime i prezime učenika: MIHAEL PERUŠIĆ, IVAN PERVAN
rad: "GO-CART od recikliranih materijala"
mentor: BORIS CAPUT, TOMISLAV MATIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

4. ime i prezime učenika: MARIN MILJAK
rad: "PROGRAMIRANO UPRAVLJANJE VISOKIM TEMPERATURAMA"
mentor: GUIDO ĆIKOVIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

5. ime i prezime učenika: KRUNOSLAV GOMERAC i IVAN KAVIĆ
rad: "IOT Energy Monitoring"
mentor: GORAN ECIMOVIĆ
škola: I. TEHNIČKA ŠKOLA-TESLA ZAGREB

6. ime i prezime učenika: MARKO RAIĆ
rad: " PODESIVI NOSAČ PRIJENOSNIH FOTONAPONSKIH PRETVORNIKA"
mentor: BRANKO LATAS
škola: OŠ SESVETSKA SELA- KLUB MLADIH INOVATORA , ZAGREB

7. ime i prezime učenika: KARLO KLAIĆ i MATEJ CERIN
rad: "MULTIFUNKCIONALNI MODULATOR SVJETLOSTI"
mentor: DRAGO JURIN, DRAGO ŠOŠTAREC
škola: POŠTANSKA I TELEKOMUNIKACIJSKA ŠKOLA ZAGREB

8. ime i prezime učenika: LORENA MILKOVIĆ
rad: " GRIJAČ PAPUČA"
mentor: ŽELJKO ŠAFRAN
škola: POŠTANSKA I TELEKOMUNIKACIJSKA ŠKOLA ZAGREB

9. ime i prezime učenika: MATEA GRGIĆ
rad: " ŠESTINSKI RUKSAK"
mentor: MIRJANA PENDEŠ
škola: ŠKOLA ZA MODU I DIZAJN, ZAGREB

10. ime i prezime učenika: FRANKO REZLER, TOMA MIMICA
rad: " MOŽDA NE"
mentor: KSENIJA DATKOVIĆ
škola: OŠ BRESTJE, ZAGREB

11. ime i prezime učenika: LEON MILINOVIĆ
rad: " SOLARNO DRVO"
mentor: VALENTIN KREŠIĆ, STEVČE ARSOSKI, MILAN TOŠ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA SISAK

12. ime i prezime učenika: LUKA BJEDOV
rad: " RGB INFINITY MIRROR”
mentor: MIRKO MESIĆ
škola: ELEKTROTEHNIČKA I PROMETNA ŠKOLA OSIJEK

13. ime i prezime učenika: JAN FILIPOVIĆ, LEONARDO KAŠĆEL, TIN PERLIĆ, KARLO PETRAVIĆ
rad: IoT UČIONICA
mentor: MARIO TRETINJAK, ZDENKO ŠMID
škola: ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA ZAGREB

14. ime i prezime učenika: DAVID GELENČIR, LUKA KOTORAC
rad: "MINI TRANSPORTER FLIPSA"
mentor: MARTIN KAPREL
ustanova: HRVATSKI SAVEZ CB RADIOKLUBOVA I ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE GRADA POŽEGE

15. ime i prezime učenika: MATEJ ŠTAJDOHAR
rad: "E-VAZA"
mentor: SANJIN GOTIĆ
škola: TEHNIČKA ŠKOLA RIJEKA

BRONCA

1. ime i prezime učenika: PATRIK EDELENJI
rad: "POMOĆNI ULTRAZVUČNI MJERAČ UDALJENOSTI"
mentor: RUŽICA KAMENJAŠEVIĆ
škola: SREDNJA ŠKOLA ZA ELEKTROTEHNIKU I RAČUNALSTVO RIJEKA

2. ime i prezime učenika: FILIP PENDIĆ KEZELE
rad: " PALJENJE VATROMETA RFID KARTICOM "
mentor: BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

3. ime i prezime učenika: KRISTIJAN ŠEGULJA, IVAN CVELIĆ
rad: "RECIKLIRANA VJETRENJAČA"
mentor: TOMISLAV MATIĆ
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

4. ime i prezime učenika: DAMIR MISINOVIĆ
rad: "LED LUXOMAT"
mentor: DRAGO KRAJINA
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

5. ime i prezime učenika: ANDY ĐUZEL, LUKA KOVAČIĆ
rad: "BLUETOOTH UPRAVLJANJE RASVJETOM"
mentor: BORIS CAPUT
škola: ELEKTROINDUSTRIJSKA I OBRTNIČKA ŠKOLA RIJEKA

6. ime i prezime učenika: ANA CRNOGORAC
rad: "A ZAŠTO NE BI"
mentor: DIJANA KARAČIĆ
škola: OŠ ANTUNA MIHANOVIĆA, ZAGREB

7. ime i prezime učenika: VEDRAN GUSKOVIĆ
rad: " ZAGREBAČKA ENERGETSKA ŠKRINJA"
mentor: STJEPKO MAČKOVIĆ
škola: POŠTANSKA I TELEKOMUNIKACIJSKA ŠKOLA ZAGREB

8. ime i prezime učenika: NIKOLINA BAGARIĆ, ĐURĐICA PELCL
rad: "DEKORATOR"
mentor: MARTIN KAPREL
ustanova: HRVATSKI SAVEZ CB RADIOKLUBOVA I ZAJEDNICA TEHNIČKE KULTURE GRADA POŽEGE